Skip to main content
RinkResults
Figure Skating Results
Languages
English
Bokmål
Main menu
Home
You are here
Home
Search
Skater
Competition
Judge
Club
Ice rink
Recent competitions
Skate Edinburgh 2024
May 03, Kirkcaldy
52nd Volvo Open Cup
May 03, Riga
Juna Skate Open 2024
Apr 19, Tallinn
Bradford Open 2024
Apr 15, Bradford
Hope Cup 2024
Apr 12, Tartu
Competitions/highlights
List competitions
List best elements
List high scores
List skaters
List officials
List countries
Segment
World Junior Championship 2024
Junior ice dance
- Rhythm dance
26 Feb - 3 Mar, 2024
No
Name
Country
TES
PCS
Ded.
TSS
Watch
1
Leah NESET
/
Artem MARKELOV
USA
38.20
31.96
0.00
70.16
details
2
Darya GRIMM
/
Michael SAVITSKI
GER
36.66
29.45
0.00
66.11
details
3
Elizabeth TKACHENKO
/
Alexei KILIAKOV
ISR
35.35
30.53
0.00
65.88
details
4
Noemi Maria TALI
/
Noah LAFORNARA
ITA
35.17
27.41
0.00
62.58
details
5
Elliana PEAL
/
Ethan PEAL
USA
34.21
27.44
0.00
61.65
details
6
Celina FRADJI
/
Jean-Hans FOURNEAUX
FRA
32.78
28.74
0.00
61.52
details
7
Chloe NGUYEN
/
Brendan GIANG
CAN
35.81
25.41
0.00
61.22
details
8
Angelina KUDRYAVTSEVA
/
Ilia KARANKEVICH
CYP
32.79
26.89
0.00
59.68
details
9
Gina ZEHNDER
/
Beda Leon SIEBER
SUI
31.64
27.26
0.00
58.90
details
10
Dania MOUADEN
/
Theo BIGOT
FRA
32.91
25.75
0.00
58.66
details
11
Layla VEILLON
/
Alexander BRANDYS
CAN
32.48
25.60
0.00
58.08
details
12
Ashleigh SLATTER
/
Atl ONGAY-PEREZ
GBR
31.29
25.55
0.00
56.84
details
13
Yahli PEDERSEN
/
Jeffrey CHEN
USA
30.35
26.46
0.00
56.81
details
14
Sara KISHIMOTO
/
Atsuhiko TAMURA
JPN
31.04
25.71
0.00
56.75
details
15
Jinny KIM
/
Namu LEE
KOR
30.98
23.75
0.00
54.73
details
16
Sofiia DOVHAL
/
Wiktor KULESZA
POL
30.12
24.07
0.00
54.19
details
17
Sofiia BEZNOSIKOVA
/
Max LELEU
BEL
30.21
23.41
0.00
53.62
details
18
Alisa KORNEVA
/
Kieran MACDONALD
CAN
30.24
22.84
0.00
53.08
details
19
Iryna PIDGAINA
/
Artem KOVAL
UKR
26.65
25.51
1.00
51.16
details
20
Natalie BLAASOVA
/
Filip BLAAS
CZE
27.54
22.15
0.00
49.69
details
21
Kristina DOBROSERDOVA
/
Alessandro Bortolo PELLEGRINI
ARM
27.98
21.16
0.00
49.14
details
22
Mariia ALIEVA
/
Yehor BARSHAK
GEO
25.90
23.03
0.00
48.93
details
23
Hilda TAYLOR
/
Nolen HICKEY
FIN
27.84
19.42
0.00
47.26
details
24
Irmak YUCEL
/
Danil PAK
TUR
25.40
21.49
0.00
46.89
details
25
Lauren Audrey BATKOVA
/
Jacob YANG
CZE
27.21
18.32
0.00
45.53
details
26
Molly HAIRSINE
/
Alessio SURENKOV-GULTCHEV
GBR
22.80
22.39
1.00
44.19
details
27
Eliska ZAKOVA
/
Filip MENCL
CZE
24.16
20.90
1.00
44.06
details
28
Anita STRAUB
/
Andreas STRAUB
AUT
22.84
20.47
0.00
43.31
details
29
Sara Marcilly VÁZQUEZ
/
Jolan ENGEL
ESP
25.57
17.24
0.00
42.81
details
30
Catharina Guedes TIBAU
/
Cayden Oliver DAWSON
BRA
22.84
16.78
0.00
39.62
details
31
Ksenja SHIPUNOVA
/
Miron KORJAGIN
EST
19.86
15.72
1.00
34.58
details
Best program components
Judging statistics